Maliyet Kontrolü

  • Ana Sayfa
  • .
  • Asistanlık
  • .
  • Maliyet Kontrolü

Maliyet Kontrolü

Maliyet Kontrolü programımız tüm müşterilerimizin ve çözüm ortaklarımızın (Sigorta ve Asistans) tedavi masraflarını önemli ölçüde kısarken, hastalar için çok daha rahat bir hastane sürecini vaad eder.

Şeffaf Raporlama

Bölge, periyod, hastane ve diagnoz bazında sunduğumuz detaylı ve sık raporlamalarımız sayesinde, müşterilerimiz hem kendi operasyonları hem TDS operasyonları hakkında çok açık bir resme sahip oluyorlar. Böylece müşterilerimiz, gelişmeleri daha yakından takip etmelerini ve operasyonlarını daha kesin bir şekilde öngörebilmelerini sağlayan, gerçekten şeffaf MCC çözümlerinin ayrıcalığını yaşıyorlar.

Maliyet Araştırma Hizmeti

Programımız, sigortalıdan direk gelen ya da anlaşmalı şirketler ile gönderilen faturalar üzerinde yapılan tedavinin doğru olup olmadığına, ayrıca fatura ve raporların orijinal olup olmadığına dair araştırma yürütmektedir.

Tıbbi Fiyat Takip, Fiyat Tahmin Sistemi ve Masraf Dökümü opsiyonları ile

Fiyat inceleme ekibimiz, faturalandırmalarda fahiş miktarı önlemek adına tedavi ücretlerini düzenli olarak kontrol ederler. Kontrol süreci, tedavi ve teşhisin durumuna göre tıbbi masrafların tahmini hesabı ile başlar. İşlem, gerekli olmayan testler ve tedaviler, fahiş faturalandırma ve çifte fatura hataları ile sınırlı olmamakla birlikte, biz otomaktik olarak tıbbi masraflardaki çelişkileri satır satır görüntüleriz. Sistemimiz proformaların satır satır kontrolü esasıyla işlemektedir. İki adet doktor her bir dosya için çift ve çapraz kontrol yapmaktadırlar. İstatistiksel sağlamalar ve ikinci görüşler maliyet kontrol programımızda kullandığımız diğer yöntemler arasındadır.