Bariatrik Cerrahi

Bariatrik Cerrahi

Bariatrik cerrahi (obezite ameliyatı) günümüzde giderek yaygınlaşan yöntemlerden birisidir ve uzun vadede bariatrik ameliyatın sonuçları genelde konvansiyonel yöntemlerle alınanlardan önemli derecede daha iyidir. Yüksek başarı oranları ile beriatrik cerrahi sunan büyük bir hastane ve klinik ağı sahibiz. Tıbbi seyahatinizden önce tüm sorularınıza en iyi yanıt bulmak için www.turkeydoctorservice.com‘u ziyaret edebilir veya size en yakın TDS medikal asistana başvurabilirsiniz.

Tedaviler

MİDE KELEPÇESİ

Halk arasında ‘mide kelepçesi’ olarak da bilinen ayarlanabilir silikon gastrik band metodunda, yemek borusu ile midenin birleştiği noktanın hemen altına, midenin çevresine bir band yerleştirilir. Böylece mide hacmi küçültülmüş olur. 

GASTRİK BYPASS

Gastrik bypass ameliyatlarında midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli (yaklaşık 30-50 cc) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara dikilir. Bu ameliyatta hem diğer obezite cerrahisi ameliyatlarında olduğu gibi mide hacminin küçültülmesi hem de bağırsakların bir bölümünün devre dışı bırakılarak, tüketilen yiyeceklerin bir kısmının emilmeden atılması hedeflenir. Böylece hastalar hem daha az gıdayla doyar, hem de aldıkları gıdanın bir kısmı emilir.

TÜP MİDE

Tüp mide, yani sleeve gastrektımi, kısıtlayıcı bir ameliyattır. Midenin büyük bir kısmı cerrahi olarak, uzunlamasına çıkarılır. Midenin büyük kenarı kesilip çıkarılarak hacmi %80-85 küçültülmüş bir mide tüpü oluşturulur. Tüp mide ameliyatında, 2 mekanizma ile kilo kaybı olmaktadır: Mide hacminin küçültülmesi ile mekanik bir kısıtlanma ve mide hareketlerinin azaltılmasına bağlı kilo kaybı.