Diş Bakımı

Diş Bakımı

Gülüş, ağız ve diş sağlığının önemli bir işaretidir. Nasıl göründüğünüz kesinlikle nasıl hissettiğinizi etkiler. Kendinizi nasıl hissettiğiniz hayatınızı genel olarak yansıtır. Bazı insanlar sadece diş beyazlatmaya ihtiyaç duyucak kadar talihli iken, bazıları daha az şanslıdır ve diş implantları gibi daha karmaşık işlemler için özel dikkat veya bakıma ihtiyaç duyarlar.

Diş bakımı işlemlerinizi mükemmel şekilde yerine getirmek için ekstra hizmetler ile uluslararası kabul görmüş tesislerde durumuzla en üst düzeyde ilgilenecek profesyonel diş klinikleriyle ve diş hekimiyle çalışmaktayız.

Diş bakım problemleriniz için tıbbi seyahatinizden önce tüm sorularınız için ÜCRETSİZ online destek sağlamak için buradayız. Diş ekibine hastanın diş geçmişi hakkında bir fikir vermek için diş hekimlerinizin mektupları ve röntgenleriniz.

Seyahatinizden önce tüm sorularınıza cevaplar bulacaksınız. Tıbbi bilgilerinizi ve tıbbi raporlarınızı paylaşıyoruz ve size, tahmini bir maliyet ve birincil bir tedavi planı sunmak için ihtiyaçlarınıza en uygun diş kliniğine ve diş hekimine başvuruyoruz.

Profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte gerekli tüm konsiyerj hizmetlerini sizin için sağlayacağız. Tüm ulaşımlarınızın (havaalanı, otel, havaalanı/hastane), konaklama ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olacağız.

Tedaviler

INVISALIGN

Ortodontik tedavilerde gelinen en son teknolojilerden biri olan invisalign, kişiye özel yapılmış şeffaf plaklar (aligner) ile dişleri düzeltmek için uygulanan telsiz ortodontik tedavidir. Telsiz ortodontik tedavi fırsatını sunan invisalign’ın en önemli tercih edilme nedeni, dişlerin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi görüldüğünün belli olmamasıdır.

ZOOM WHITENING (DİŞ BEYAZLATMA)

Kliniklerde yapılan diş beyazlatma yöntemlerinde sistem, bir ışık kaynağı  yardımı ile dişe uygulanan beyazlatma jelinin etkisinin arttırılması prensibine dayanmaktadır. Diş beyazlatma ajanlarını barındıran bu jeller genel olarak birbirlerinin aynısı veya benzeridir. Bu diş beyazlatma ajanlarının etkisi genelde konsantransyonlarına göre değişmektedir. 

DENTAL IMPLANTS

Dental implant, eksik dişlerin yerine çiğneme, estetik ve fonasyonu sağlamak için yapılacak protezlere destek olması amacı için çene kemiğinin içine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Yani eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen sıklıkla titanyumdan imal edilen yapay diş köküdür.

PORCELAIN VENEERS

Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında uygulanabilen kozmetik bir çözümdür. Laminat yaprak kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler.

BRACES

Diş telleri ile uygulanan tedavi yöntemidir. Diş büyüklükleri, çene büyüklüğü ile uyumlu olmadığı zamanlarda dişler çeneye yerleşmek için çapraşık ya da aralıklı dizilir.  Bu gibi dişsel ve iskeletsel bozukluklarda dişleri tekrar olmaları gereken dizime getirmek için ortodontik tedavi uygulanır. 

DENTAL CROWN

Köprü, kron, kaplama olarak da bilinen sabit protezler, ağızda az sayıda diş eksikliğinde uygulanan ve destek dişlerin kesilmesi (küçültülmesi) ile laboratuarda hazırlanıp dişlere yapıştırılan protezlerdir. Dişlerin ağizda görünen kisimlarinin yerine yapilan ve hasta tarafindan çikarilamayan protezlerdir.

ALL-ON-4 DENTAL IMPLANTS

Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve hastanın bir gün içinde geçici protezlerine kavuşup kullanabildiği bir tekniktir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır. Bu teknikte bu ön bölgedeki yeterli kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun üst yapılar sayesinde aynı gün hasta geçici protezini kullanmaya başlar.

TEETH WHITENING

Diş beyazlatma; dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir. 

DENTAL BONDING

Bonding uygulamaları estetik diş hekimliğinde kullanılan koruyucu yöntemler arasındadır. Bonding dişte hasara neden olmadan, bir malzemenin dişe yapıştırılmasıyla uygulanır. Hastada dişlerin arasındaki küçük aralıklar, küçük şekil bozuklukları bulunduğunda, dişler kesilmeden bonding malzemesi kullanılarak, dişlerin üzerine ilaveler yapılır. 

DAMON BRACES

Damon sistemi ile diş teli tedavisi.

LINGUAL BRACES

Gelişen teknoloji ile birlikte “Invisible Braces” adı verilen diş telleri sayesinde görülmeyen diş telleri kullanılarak lingual ortodonti tedavisi ortaya çıkmıştır. lingual ortodonti tedavi estetik dişlere sahip olmayan ve çene düzensizliği yaşayan yetişkin bireylere uygulanabilecek bir tedavidir. Bu tedavi sayesinde dış görünümde ciddi değişiklikler olurken, hastanın hem hayat kalitesi hem de psikolojik olarak öz güveni yükselmektedir. 

TOOTH REPAIR

Dişin bir kenarının, ya da bir parçasının, ya da belki ağız içinde görünen tüm kısmının bir şekilde kaybedilmesi durumunda, dişin tamir edilmesidir.

CLEAR BRACES

Diş teli uygulamasında şeffaf  diş tellerinin kullanılması işlemidir. 

GINGIVAL GRAFT

Gülümseme sırasında diş etlerinin aşırı görünmesi, diş eti seviyelerindeki farklılık ve renk değişimleri, diş eti çekilmeleri şikayetlerinin giderilmesi plastik periodontal tedavi (gingival graft) ile mümkündür. Dişeti hastalıkları tedavisi olarak da bilinen cerrahi müdahaleler, gülüş tasarımı uygulamalarında da kullanılmaktadır. Diş etlerinin boylarının ayarlanması ve kişiye güzel bir gülümseme kazandırılması plastik periodontal cerrahi ile gerçekleştirilir. 

DIMPLEPLASTY

Gamze estetiği, gamzelerin sonradan elde edilmesi için yapılan cerrahi işlemlere verilen isimlendirmedir. Kas yapılarında işaretleme sonrası ağız içinden yapılan bu uygulama ile, istenen yerde ve büyüklükte tek taraflı veya bilateral gamze oluşturulabilir.