Göz Bakımı

Göz Bakımı

Açık görüş, yaşam kalitesi için önemlidir. Her yaştaki insanlar düzenli olarak bir göz doktoruna danışmalıdır.

Yüksek başarı oranlarıyla oftalmoloji hizmetleri sunan büyük bir hastane ve klinik ağı var.

Lasik cerrahi veya katarakt cerrahisi gibi göz bakım problemleriniz için tıbbi seyahatinizden önce tüm sorularınıza ÜCRETSİZ online destek sağlamak için buradayız.

Seyahatinizden önce tüm sorularınıza cevaplar bulacaksınız. Size, tahmini bir maliyet ve birincil bir tedavi planı sunmak için tıbbi bilgilerinizi ve tıbbi raporlarınızı ilgili hastaneler ve doktorlarla paylaşıyoruz.

Profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte gerekli tüm konsiyerj hizmetlerini sizin için sağlayacağız. Tüm ulaşımlarınızın (havaalanı, otel, havaalanı/hastane), konaklama ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olacağız.

Tedaviler

GENEL GÖZ MUAYENESİ

Kapsamlı bir göz muayenesi sayesinde göz hastalıklarının yanı sıra hayati önemi olan şeker hastalığı, beyin tümörleri, AIDS gibi pek çok hastalık da erken tespit edilebilir. Bu rahatsızlıklar ciddi problemlere yol açmadan tedavi edilebilir.

KATARAKT

Katarakt, göz sorunlarının en yaygın görülen şeklidir. Kataraktın tedavisi bugün için ancak ameliyatla mümkün olmaktadır. Modern tekniklerin gelişimi ile günümüzde katarakt ameliyatı iğnesiz, narkozsuz ve hastanede yatmadan yapılabilmektedir. 

LAZER VE GÖZ İÇİ LENS

Miyop, hipermetrop ve astigmatın tedavisinde kullanılan ve refraktif cerrahide bütün dünyada uygulanan en yaygın yöntem lazerdir. Lazer ameliyatına uygun olmayan gözler için kişiye özel göz içi lens değişimi ameliyatları uygulanmaktadır. Bu ameliyatlar sayesinde de gözlüklerinizden kurtulunabilir.

YAKIN GÖRME PROBLEMİ

İnsanlarda doğal yaşlanmanın sonucu olarak 40 yaşından itibaren yakın görme güçlükleri ortaya çıkar. Ortalama 45 yaşından itibaren de yakın görme için gözlük kullanımı gerekir. Ancak son yıllarda bunun düzeltilmesi için önemli gelişmeler olmuştur. 

RETİNA

Retina, görmemizi sağlayan ışığa duyarlı hücreler ile sinir liflerini içeren tabakadır. Retinadaki bozukluk, görüntünün oluşmamasına, göz sinirindeki bozukluk da görüntünün beyne ulaşmamasına veya eksik ulaşmasına neden olur. Kişi görme yeteneğini kaybeder. Konulan tanıya göre medikal tedavi (bazı olgularda), ALT Laser (Fotokoagulasyon) veya vitreo-retinal cerrahi uygulanabilecek tedavi biçimleridir.

GÖZ TANSİYONU (GLOKOM)

Halk arasında "Göz Tansiyonu" ya da "Karasu Hastalığı" olarak bilinen glokom, göz içi basıncının sıklıkla yükselmesi nedeniyle görme sinirinin zarar görmesidir. Buna bağlı olarak kişinin görme alanı yavaş yavaş daralır. Glokom tedavisinde ilaç, cerrahi ve lazer tedavi uygulamaları mümkündür.

ÇOCUK GÖZ SAĞLIĞI

Göz hastalıkları ile ilgili bilgi eksikliğinden kaynaklanan ihmaller sonucu çocuklar ileri yaşlarda tedavisi oldukça zorlaşan sorunlarla karşılaşabilirler. Pek çok önemli göz hastalığı küçük yaşlarda ortaya çıkar. Ancak erken teşhis ve doğru tedavi ile başarılı sonuçlar elde edilebilir.

ŞAŞILIK

Şaşılık, her iki gözün birbiriyle olan paralelliğini kaybetmesidir. Şaşılık birçok nedenden kaynaklandığı için tedavi de kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Şaşılık her yaşta tedavi edilebilir bir göz problemidir. Gözlükle tedavi, kapama tedavisi, ortoptik tedavi, cerrahi müdahele ve botoks ile tedavi  yöntemleri mevcuttur. 

GÖZ TEMBELLİĞİ

Göz tembelliği gözde ve göz sinirinde yapısal hiçbir bozukluk olmamasına rağmen bir gözün diğer göze oranla veya her iki gözün normal sınırlara oranla daha düşük görme kapasitesinin olmasıdır. Erken teşhis edilen göz tembelliğinin tedavisi oldukça basittir. Gözlük ihtiyacı var ise gözlük verilir ve  iyi gören göz belirli zamanlarda kapatılarak tembel göz çalıştırılır. Göz tembelliğinin tedavisinde cerrahinin yeri yoktur. 

GÖZ ESTETİĞİ

Üst yüz germe, göz kapağı estetiği, badem göz estetiği, kaş kaldırma, şakak germe yöntemleri, göz estetiği için ayrı ayrı yapılabileceği gibi hastanın durumuna göre kombine olarak da yapılmaktadır. Böylece üzgün, yaşlı, yorgun bakışlar ve yüz ifadesi yerini genç, enerjik, mutlu, hayat dolu bir ifadeye bırakır. 

KORNEA HASTALIKLARI

Kornea saydamlığı doğuştan, genetik kökenli veya sonradan geçirilen travma, enfeksiyon ve cerrahi sonrasında bozulabilir. Korneanın saydamlığı bozulursa görme kalitesi azalır. Korneanın her hangi bir şekilde etkilenmesi görmeyi azaltacağı gibi şiddetli ağrı, batma, yanma ve ışık hassasiyetinde artma gibi şikayetlere de yol açabilir. 

KONTAKT LENS

Kontakt lens, kornea ve sklera gibi gözün dış yüzeyi üzerine yerleştirilebilen, kırma kusurlarını düzeltme veya bazı göz hastalıklarını tedavi edici amaçlarla kullanılabilen protezlerdir. Son yıllarda kontakt lens teknolojisi çok gelişmiş ve lenslerin kullanımını kolaylaştıran ve kullanım süresini uzatan yeni tasarım ve materyaller geliştirilmiştir.

NÖROOFTALMOLOJİ

Nörooftalmoloji, gözün beyin ile ilişkisini inceleyen göz hastalıkları uzmanlık alt dalıdır. Optik sinir, orbita ve beyin hastalıkları ile birlikte olan görme ve görme alanı şikayetleri, sinir sitemi hastalıklarına eşlik eden göz hareketleri bozuklukları ve pupilla anormallikleri bu dalın ilgi alanındır.

GÖZ İÇİ İLTİHAPLARI

Gözün orta tabakası olan uveanın (iris) iltihabına üveit denir. Bu durum görmeyi ciddi şekilde tehdit eden durumlara neden olmaktadır. Tedavide başarıyı arttıran en temel faktörler; erken teşhis, düzenli takip, uyumlu hasta hekim ilişkisi ve doğru tedavidir. Bu şartlar sağlandığında zarar görmüş göz çoğu kez kurtarılabilir. Ne şiddette olursa olsun, üveit acil tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.