İnfertilite (Kısırlık)

  • Ana Sayfa
  • .
  • Sağlık
  • .
  • İnfertilite (Kısırlık)

İnfertilite (Kısırlık)

İnfertilite (kısırlık), yani istenildiği halde çocuk sahibi olamama problemi pek çok toplumda önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüksek başarı oranları ile infertilite tedavisi sunan büyük bir hastane ve klinik ağa sahibiz. Tıbbi seyahatinizden önce tüm sorularınız için ÜCRETSİZ en iyi yanıt bulmak için www.turkeydoctorservice.com‘u ziyaret edebilir veya size en yakın TDS medikal asistana başvurabilirsiniz.

Tedaviler

TÜP BEBEK TEDAVİSİ

Tüp bebek tedavisi en çok tercih edilen yardımcı üreme tekniğidir. Tedavi süreci, kadının normalden çok yumurta üretebilmesi amacıyla yumurtalıkların uyarılması için infertilite ilaçları kullanmasıyla başlar. Tüp bebek tedavisinde iki yöntem kullanılır. In Vitro Fertilizasyon (IVF) veya Mikroenjeksiyon (ICSI). 

DOĞURGANLIK

Doğurganlık sorunları şaşırtıcı derecede yaygındır ve altı çiftten birinde görülür. Bir çok çift çeşitli sebeplerden ötürü çocuk sahibi olamamakla birlikte geri kalanı hiç bir çaba göstermeden doğal yollarla gebe kalabiliyor. İnfertilite bir kaç uygulama ve ilaçla tedavi edilebilir. Bu tedavilerin başarı oranı kişinin üreme ile sağlığının boyutu ile ilgili olmakla birlikte kişinin yaş faktörüde önemlidir.

HORMONAL BOZUKLUKLAR

Hormonlar üreme fonksiyonlarının oluşmasına temel hazırlamaktır. Hormon akışındaki doğal dengeyi (beyin, yumurtalıklar ve rahim arasındaki uyum) sağlayan sistemde herhangi bir sorun yaşanması, hormon bozukluklarına neden olur. Bu hormon bozukluğu oluşmasında genetik faktörler, yumurtalık kistleri gibi etkenler neden olabilir. Kimi zaman da beyinden salgılanan hormonlar hiç  faaliyete geçmez ve bu da erken menopozun habercisidir. Hormon problemleri oldukça yaygın görülen bir durumdur.