Kardiyoloji

Kardiyoloji

Yalnız değilsiniz. Günümüz dünyasında kardiyoloji sorunları çok yaygındır. Kalp krizi veya angina gibi ciddi kalp rahatsızlıklarıyla ilişkili olabileceğinden göğüs ağrınızı hafife almayın.

Kalp ile ilgili sorunlarınız için tıbbi seyahatinizden önce tüm sorularınız için ÜCRETSİZ online destek sağlamak için buradayız. Seyahatinizden önce tüm sorularınıza cevap bulacaksınız. Destek ekibimizin tıbbi geçmişinizi ve aldığınız tüm ilaçları bilmesi gerekir.

Daha sonra size, tahmini bir maliyet ve birincil bir tedavi planı sunmak için tıbbi bilgilerinizi ve tıbbi raporlarınızı ilgili hastaneler ve doktorlarla paylaşıyoruz.

Profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte gerekli tüm konsiyerj hizmetlerini sizin için sağlayacağız. Tüm ulaşımlarınızın (havaalanı, otel, havaalanı/hastane), konaklama ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olacağız.

Tedaviler

ANJİYOPLASTİ

Vücut içerisinde daralan veya tıkanan damarların tekrardan genişletilmesi işlemine anjiyoplasti adı verilmektedir. Girişimsel Radyologlar ve Kardiyologlar tarafından işlem iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Kardiyologlar, damarların açılması işlemini kalp damarları için uygulamasına rağmen, radyologlar kalp haricindeki diğer organlarda bulunan damar tıkanıklarının açılması için işlemi uygular.

BYPASS

Kalbin kendi damarlarındaki (koroner arterler) daralmanın ilerisine, vücudun başka yerlerinden alınan damarlarla damar köprüleri oluşturma işlemine “koroner by-pass ameliyatı” denir.

KAPAKÇIK DEĞİŞİMİ

Kalp kapaklarınız; kalbin odacıkları arasında kanın geçişine olanak tanımak amacıyla açılıp kapanan kapakçıklardır. Kalp kapaklarında bir problemin varlığı, kanın kalp ve vücudunuzda olması gerektiği şekilde dolaşamaması anlamına gelir. Fakat, kapak cerrahisi, kapak problemini giderebilir ve böylece kalp daha iyi çalışabilir.