Organ Nakli

Organ Nakli

Dünyada her yıl çok sayıda insan organ yetmezliği ile karşı karşıya kalıyor. Buna karşılık, verici sayısının yeterli seviyede olmaması organ nakline olan ihtiyacı artırıyor. Pek çok hasta sağlıklı bir organ bulabilmek umuduyla bekliyor. Yüksek başarı oranları ile organ nakli sunan büyük bir hastane ve klinik ağa sahibiz.

Organ nakli sorunları için tıbbi seyahatinizden önce tüm sorularınız için ÜCRETSİZ online destek sağlamak için buradayız. Seyahatinizden önce tüm sorularınıza cevaplar bulacaksınız. Size, tahmini bir maliyet ve birincil bir tedavi planı sunmak için tıbbi bilgilerinizi ve tıbbi raporlarınızı ilgili hastaneler ve doktorlarla paylaşıyoruz.

Profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte gerekli tüm konsiyerj hizmetlerini sizin için sağlayacağız. Tüm ulaşımlarınızın (havaalanı/otel, havaalanı/ hastane), konaklama ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olacağız.

Tedaviler

KARACİĞER NAKLİ

Canlı vericiden karaciğer naklinde, alıcının hasta karaciğeri tamamen çıkarıldıktan hemen sonra canlı vericiden alınan karaciğer parçası alıcıya nakledilir. Karaciğer, vücuttaki diğer bütün organlardan farklı olarak tekrar yenilenme ve büyüme özelliğine sahip olduğu için canlı vericiden karaciğer naklini mümkün kılar. 

BÖBREK NAKLİ

Böbrek nakli, hasarlı veya çalışamaz durumdaki böbreğin, uygun donörün böbreğiyle değiştirilmesidir. Böbrek nakli, bir organ nakli çeşitidir. Böbreği yeterince kan süzemeyen insanlara, diyaliz tedavisi uygulanır, böbreğin işlevinin daha çok yitirilmesi durumunda da uygun böbrek vericinin bulunmasıyla böbrek nakli gerçekleştirilir.

AKCİĞER NAKLİ

Akciğer nakli, hasta bir akciğeri genel olarak ölen birinin bağışladığı sağlıklı bir akciğerle değiştirme ameliyatıdır. Sağlık durumuna bağlı olarak akciğer nakli, ya bir ya da her iki ciğerin değiştirilmesini kapsar. Bazı durumlarda ciğer, bağış yapan kişinin kalbiyle birlikte yerleştirilir.