Ortopedi

Ortopedi

Ortopedik problemler fiziksel, duygusal ve sosyal refahınızı etkiler. Bu nedenle, yaralanma, kaza ya da kemik, kas, eklemler, tendonlar, sinirler ya da cilt hastalıklarından dolayı sağlığınızı geri yüklemek için ortopedik cerrah, fizik tedavi uzmanı ve hatta dermatolog gibi bir grup doktor ve sağlık uzmanına ihtiyacınız olabilir.

Ortopedikle ilgili sorunlarınız için tıbbi seyahatinizden önce sorularınızı ÜCRETSİZ online olarak desteklemek için buradayız. Seyahatinizden önce tüm sorularınıza cevaplar bulacaksınız. Size, tahmini bir maliyet ve birincil bir tedavi planı sunmak için tıbbi bilgilerinizi ve tıbbi raporlarınızı ilgili hastaneler ve doktorlarla paylaşıyoruz.

Profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte gerekli tüm konsiyerj hizmetlerini sizin için sağlayacağız. Tüm ulaşımlarınızın (havaalanı/otel, havaalanı/hastane), konaklama ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olacağız. 

Tedaviler

KALÇA

Kireçleme, kırık, gelişme bozukluğu, doğuştan sakatlık, kemik erimesi, çıkık, kıkırdak yırtılması, kas ve bağ yaralanmaları sonucu gelişen kalça hastalıklarına tedavi edilmesidir.

DİZ

Diz eklemindeki menisküs, ön çapraz bağ, eklem kıkırdağı, kapsül gibi yapıların yaralanmaları, septik artrit denilen eklem içi iltihaplanma, sinovit yani eklem zarının kalınlaşması, orta dereceli diz eklemi kireçlenmesi, eklem içi kırıklar artroskopik cerrahi ile tedavi edilmektedir.

BEL

Yüz insandan sekseninin ömründe en az bir kere bel ağrısı çektiği bilinmektedir. Özellikle oturarak çalışma ve hareket azlığı beraberinde bel kaslarında problem oluşturmakta, ani bir takım zorlamalarda bel ağrılarına yol açmaktadır.  

OMURGA

Doğuştan ve sonradan oluşan omurga eğrilikleri (skolyoz), kamburluk (kifoz), omurga travmaları ve kırıkları, ağrılı omurga hastalıkları bel ve boyun fıtığı (lomber, servikal disk hernisi) omurga kireçlenmesi, omurilik kanal darlığı (lomber stenoz), bel kayması (spondilolistesiz), omurganın iltihabi hastalıkları, omurga tümörlerinin tanı ve tedavisi, yine kireçlenme veya bozulması sonucu gelişen ağrılı diz ve kalça eklem hastalıklarının tanısı, takibi ve protez ameliyatları (artroplasti) gerçekleştirilmektedir.