Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

  • Ana Sayfa
  • .
  • Sağlık
  • .
  • Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Hem kadınlar hem de erkekler bir değişikliğe ihtiyaç duyabilirler. Plastik ameliyatlar böyle bir kararın en iyi yoludur. Bir burun estetiği (plastik burun ameliyatı) ile yüzünüz çok farklı görünebilir, tüm vücudunuz bir liposuction işlemi ile konturlu olabilir veya istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz.

Güzellik seyahatinizden önce tüm sorularınız için ÜCRETSİZ online destek sağlamak için buradayız. Seyahatinizden önce tüm sorularınıza cevaplar bulacaksınız. Size tahmini maliyet ve birincil bir tedavi planı sunmak için tıbbi bilgilerinizi ve taleplerinizi ilgili plastik cerrahlarla paylaşıyoruz.

Profesyonel çözüm ortaklarımızla birlikte gerekli tüm konsiyerj hizmetlerini sizin için sağlayacağız. Tüm ulaşımlarınızın (havaalanı/otel, havaalanı/hastane), konaklama ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olacağız. 

Tedaviler

•    MEME

MEME İMPLANTI

Meme büyütme ameliyatlarında en çok kullanılan yöntem, hâlâ altın standart olarak kabul edilen, meme arkasına silikon implantlar yerleştirmektir. Temel olarak bu implantlar silikon bir kapsül içinde sıvı silikondan oluşmaktadır. Meme implantlarındaki yenilikler ve cerrahi alanındaki gelişmeler, yeni nesil protezleri hem görünüm hem de dokunma hissi açısından doğal bir hale getirmiştir. 

MEME BÜYÜTME

Göğüs büyütme, silikon implant olarak da adlandırılan protezler yardımıyla veya yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan ameliyata verilen isimdir. Tüm dünyada en sık yapılan estetik operasyonların başında göğüs büyütme ameliyatı gelir. En başarılı sonuçların alındığı plastik cerrahi operasyonlarından birisidir.

MEME DİKLEŞTİRME

Göğüsler genellikle zamanla estetiğini, sıkılığını ve dinamik şeklini kaybeder. Genellikle kendi meme büyüklüğünden memnun fakat sarkık göğüslere sahip olan hastalara, daha estetik, sarkıklığı giderilmiş ve sıkılaştırılmış göğüsler için bir meme dikleştirme operasyonu yapılabilir. 

MEME KÜÇÜLTME

Göğüslerin aşırı büyüklüğü, estetik bir problem olmakla birlikte ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilen bir durumdur. Normalden büyük olan göğüslerin cerrahi olarak küçültülmesi işlemine meme küçültme denir. Meme küçültme ameliyatlarında belirli bir plan çerçevesinde küçültme yapılır.

MEME İMPLANT REVİZYON-ÇIKARMA

Meme implantlarının çıkarılması ve / veya değişimi bir cerrahi operasyondur. Memeleri büyütmek veya şekillendirmek için kullanılan meme implantları (çoğunlukla silikon protez) genellikle uzun yıllar çıkarmayı gerektirmez. Kişinin daha büyük veya daha küçük meme arzusu, implantın zarar görmesi, kapsül kontraktürü, asimetri ve başka hastalıklara bağlı rahatsızlıklar nedeni ile meme implantının çıkarılması ve / veya değiştirilmesi gerekebilir.

MEME REKONSTRÜKSİYONU

Kanser veya benzeri nedenlerle alınmış memenin yerine yenisinin yapılmasına  “meme rekonstrüksiyonu” denir. Günümüzde hastayı mutlu etme açısından önemi olan ameliyatlar arasında ilk sıralarda gelir. Gelişen yeni teknik ve teknolojiler sayesinde artık diğer memeye çok benzer rekonstrüksiyonlar yapmak mümkündür. 

MEMEYE YAĞ TRANSFERİ

Meme büyütmek için hastanın kendi bedeninden alınan yağlı doku, hastanın meme dokusuna enjekte edilir. Yağ enjekte edilerek göğüs büyütme operasyonunun en önemli avantajı, hastanın kendi bedeninden alınan yağların memeye enjekte edilmesi ve bu işlem sırasında herhangi bir iz ve yaranın oluşmamasıdır.  

MEME BAŞI TEDAVİSİ

Meme başı problemi meme ucundaki şekil bozuklukları nadir problemler değildir ve bu problemler kişinin özel yaşantısını ve psikolojisini etkileyebilir. Meme başı problemleri genellikle basit cerrahi işlemler ile düzeltilebilmektedir.

•    KARIN GERME

Karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki karın duvarı kaslarını sıkılığını arttırmak için karın kaslarını da onararak orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunu ve karın çatlakları oluşmuş fazla deri alınması işlemidir. Hamilelik, aşırı kilo alıp verme sonucunda karın bölgesinde oluşan sarkma ve gevşeme sorunları bu yöntem ile giderilmektedir.

•    BREZİLYA POPO KALDIRMA

Brezilya popo kaldırma estetiği cerrahi bir operasyondur. Kişinin kendi vücudundan alınan yağlar kullanılarak daha sıkı ve kalkık bir popo elde edilir. Böylece istenen görüntüye kavuşturulur. 

•    RHİNOPLASTİ

REVİZYON RİNOPLASTİ

Burun revizyonu, çeşitli nedenlerden dolayı daha önceden yapılan burun estetiği ameliyatı ile hedeflenen sonuçlara ulaşılamadığı durumlarda uygulanan burun estetiği ameliyatı türüdür.  

SEPTOPLASTİ

Septoplasti, burun bölmesinin düzeltilmesini ya da güçlendirilmesini sağlayan bir ameliyattır. Rahat nefes alınmasını engelleyen kıkırdak ve kemikler çıkarılır. Güçlendirme ihtiyacında ise rinoplasti yöntemiyle kemik, kıkırdak ve yumuşak dokular şekillendirilir.

NON-SURGİCAL NOSE 

Ameliyatsız burun estetiğidir. Burun estetiğinde enjeksiyon teknikleri ile ameliyat olmaksızın burun görünümünü düzeltmek (oran küçültme talebinin dışında) isteyen hastalarla iyi sonuçlar almasıyla ünlüdür. 

•    MOMMY MAKEOVER

Annelik estetiği, anne olan kadınların doğum ve emzirme dönemi bittikten bir süre sonra vücutlarının toparlanması, eski gerginliğine kavuşması için yapılan işlemlerin bütünüdür.

•    GÖZ KAPAĞI

ALT GÖZ KAPAĞI

Özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması, fıtıklaşması ve torbalanma da görülebilmektedir. Yine kişinin göz kapağındaki kaslarda değişik nedenlerle kalınlaşma olabilmektedir. Alt göz kapağı estetiği ile bu istenmeyen durumlar düzeltilir.

ÜST GÖZ KAPAĞI

Üst göz kapağındaki sarkmalar kişinin görmesini engelleyecek boyutta olabilir. Bu kişiler televizyon veya sinema seyrederken, kitap veya dergi okurken, devamlı aynı yere bakmaları gerektiğinde çabuk yorulup, uyku hali hissetmektedirler. Göz kapaklarında daha canlı, parlak ve güzel bir görünüm elde edilirken, rahat bir görüş de sağlanmış olur.

•    BOTOKS

Botoks uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Mimiklere bağlı oluşan tüm çizgilerde etkili olan botoks, formülün ince iğnelerle kaslara enjekte edilmesi ile yapılan, basit bir işlemdir.

•    LIPOSUCTION

LASER LIPO

Smartlipo, birikmiş fazla yağ dokusunun yok edilmesini hedefleyen yenilikçi bir yağ lazer sistemidir. Smartlipo aslında lazer lipoliz yöntemlerinden biridir. Smartlipo geleneksel liposuction operasyonlarındaki gibi yağ dokusuna ve cilt yüzeyine mekanik travma oluşturmaz, yağ hücresinin dış memranı parçalanır, yağlar lenfatik sislemlerle emilerek kalıcı olarak yok edilmektedir. 

LIPOSCULPTURE

Liposculpture işlemi; liposuction ile kombine bir şekilde uygulanmaktadır. Selülit veya portakal kabuğu görüntüsü olan ciltler için uygun görülen bu işlem öncesinde bu bölgedeki fazla yağlanmalar liposuction işlemi ile alındıktan sonra deriyi sıkılaştırmak için özel aletlerle ciltte herhangi bir iz oluşturmadan deri sıkılaşması sağlanır.

VASER LIPOSUCTION

Vaser liposuction tekniği yağlanmanın fazla olduğu bölgeleri yeniden şekillendirmek ve fit bir görünüm elde etmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu teknikte tıbbın birçok alanında kullanılan ses dalgalarından faydalanılmaktadır. Böbrek taşlarının kırılmasında kullanılan ses dalgaları gibi yağ hücrelerinin parçalanması için dizayn edilmiş ses dalgalarını kullanmaktadır.

ÇENE LIPOSUCTION

Çene altındaki fazla yağların liposuction yöntemi ile alınmasıdır.

•    YÜZ GERME

Yüz germe estetiği sayesinde yüzde sarkmalara neden olan ve fazlalık olarak adlandırılan deri bir cerrahi operasyon neticesinde alınmaktadır ve böylece geri kalan derinin gergin bir şekilde yüzde durarak gençleşme sağlanmaktadır. 

•    DOLGU

En popüler medikal estetik uygulamalarından biri olan dolgu estetiği sayesinde, yüz ve vücuttaki istenmeyen asimetrik görüntüler ve kırışıklıklar, herhangi bir kesi yapılmadan ortadan kaldırılmaktadır. 

•    COOLSCULPTİNG

CoolSculpting vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan bir tedavidir. Anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir kez uygulanan bir  soğuk lipoliz tedavili işlemdir. 

•    SLEEVE GASTRECTOMY

Günümüzde obezite’nin cerrahi tedavisinde en sık yapılan ameliyatlardandır. Bu ameliyatta midenin yaklaşık 3/4’lük kısmı çıkarılarak mide adeta uzunlamasına tüp şekline getirilmektedir. Küçülen mide hacmi nedeniyle erken doyma olmakta ve kilo kaybına neden olmaktadır. Bu ameliyat ile midenin çoğunlukla fundus kısmından salgılanan Ghrelin (iştah hormonu) salgılanmasıda büyük oranda azalmaktadır. Ameliyat sonrası hormonal olarak iştahı azalan kişiler daha az yeme ihtiyacı hissetmektedirler.

•    SAÇ EKİMİ

Saç ekimi en temel anlamıyla başın arka kısmından iki kulak arası bölgeden, cilt altından dökülmeme genetiğine sahip saç köklerinin alınıp, ön tarafta saçlandırılmasını istediğimiz bölgelere cilt altına transferini yapmaktır.

KISA SAÇ EKİMİ

Kalıcı saçların yoğun oldukları bölgeden alınarak seyrek saçlı bölgeye transferine saç ekimi denir. Saç ekimi sonrası saçlar önce dökülürler ve tekrar çıktıklarında hastanın artık dökülmeyen ve düzenli büyüyen doğal saçları vardır. Saç ekimi; tek tek saç kökleri toplanıp transfer edildiği FUE saç ekim yöntemiyle veya saç köklerinin kavun dilimi tarzında bir hamlede alındığı klasik yöntemle foliküler ünit trasferi (FUT) şeklinde yapılabilir.

UZUN SAÇ EKİMİ

Yeni geliştirilen FUEM teknolojisi sayesinde, traşa gerek olmadan uzun saç ekimi gerçekleştirilebilmektedir. FUEM üstün teknoloji desteği ile donör bölgeden ekim yapılacak olan bölgeye uzun saç ekimini mümkün hale getirmektedir.,

•    VAJİNA

LABIPOLASTY

Genital bölgede büyük dudakların iç kısmında yer alan küçük dudakların yani Labium minörlerin şekil bozukluğunun cerrahi olarak düzeltilmesi operasyonuna "labioplasti" denilir. Operasyon ile şekil bozukluğuna neden olan doku fazlalıkları cerrahi olarak çıkartılır, dudaklara estetik normal bir şekil verilir. 

VAGINAL REJUVENATION

Lazer ile vajina daraltma genel olarak; vajinanın sıkılaşma, yenilenmesi ve gençleştirilmesi amaçları ile yapılır. Tıbbi ismi ile ‘Vajina rejuvenasyon’ (vaginal rejuvenation) olarak bilinmektedir. 

•    BOYUN GERME

Estetik boyun germe ameliyatları, gıdı olarak adlandırılan çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonlarını tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulamak mümkündür.

•    BACAK GERME

Yaşlılık, sık kilo alıp yeniden verme ve yer çekimine bağlı olarak üst bacak iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir. Tüm germe ameliyatlarında olduğu gibi çağımızda vücut hatlarının düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardan biri olan bacak uyluk germe ameliyatı oldukça rağbet görmektedir.

•    FRAKSİYONEL LAZER

Fraksiyonel lazerler günümüzde cilt gençleştirme, leke tedavisi ve kırışıklık tedavilerindeki en yeni yöntemdir. Fraksiyonel Lazer, ciltteki kollajeni ve epiteli yenilemeye yönelik geliştirilmiş bir lazer sistemidir. Kontrollü hasarlama ( mozaikleme ) mekanizması sayesinde, yara izlerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre doku ile olan uyumuna yardımcı olur.

•    DÖVME SİLME

Dövme silme işlemi için lazer ışınları kullanılmaktadır. Dövme silmede kullanılan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokudaki dövme rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanır. 

•    ULTHERAPY

Ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5-5mm lik derin dokulara da ulaşabilen ve bu arada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

•    YAĞ TRANSFERİ

Yağ transferi iğnelerle yapılır, deri kesilmez ve iz kalmaz. Kansız bir işlemdir. Kişinin kendi yağ hücreleri kullanıldığı için doku uyumu muhteşemdir. Oturduktan sonra yağ hücreleri normal yaşamlarına devam ederler ve sonuç kalıcıdır. Dokununca çok doğal bir his verir. Taşınan çok miktarda kök hücre ile cildi de gençleştirir ve güzelleştirir. Yağ transferi ile yüz gençleştirme dışında, burun şekillendirme, meme büyütme, vajina gençleştirme, çarpık bacak düzeltme, yara izlerini düzeltme gibi birçok uygulama alanı vardır. 

•    GİNEKOMASTİ

Jinekomasti, erkeklerde anormal meme büyümesi demektir. Cerrahi girişimle erkeklerde göğüs küçültme operasyonu uygulanmaktadır.

•    POPO İMPLANTI

İmplant, popo bölgesindeki kasların içine yada arkasına yerleştirilir ve bu bölgenin arkaya daha çıkıntılı ve dolgun görünmesini sağlar. 

•    LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. 

•    ÇENE

ÇENE İMPLANTI

Estetik çene ameliyatı yüzdeki görsel dengeyi düzeltmek ve zayıf çene yapısını güçlendirmek için uygulanır. Çene büyütme normal diş yapısına ve çene gelişimine sahip hastalarda daha çok implantlar ile uygulanmaktadır. Çene kemiği üzerine yerleştirilen uygun bir implant ile çene büyütülür. 

ÇENE CERRAHİSİ

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi; ağız, çene ve yüz bölgelerindeki yumuşak ve sert dokuların konjenital (doğumsal) ve kazanılmış (edinsel) hastalıkları ile enfeksizyöz, travmatik ve her türlü patolojik nedenlerin yol açtığı estetik, fonksiyonel ve fonetik sorunların medikal ve cerrahi tedavisini gerçekleştiren tıbbi bir uğraş alanıdır.

•    KOL GERME

Kolun üst tarafında arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıklar genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar.  Kol sarkmalarına medikal estetik ve estetik cerrahi birçok çözümler getirmektedir. Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında ve bazen de lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1-3 saat arası sürer. 

•    BEN ALDIRMA

Benleri aldırmak gerçekten çok kolay bir işlemdir. Lezyonun büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, bir benin lokal anestezi altında alınma süresi bazen 5-10 dk.yı geçmez ve siz bu işlem sırasında hiçbir ağrı veya acı duyulmaz.

•    KİMYASAL PEELİNG

Kimyasal peeling, cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının "soyulması" işlemidir. Bu şekilde daha parlak, genç, temiz bir cilt görünümü kazanılır. Bu şekilde cilt adeta yeniden hayat kazanır.

•    KAŞ KALDIRMA

Kaş kaldırma operasyonuyla alındaki belirgin yatay kırışıklıkların azaltılması, kaşların doğal kemerinin tekrar kazandırılması ve gevşeyen kasların sıkılaştırılması sağlanır. Bu sayede endişeli ve yorgun görüntüden sıyrılıp, dinlenmiş, açık, genç ve taze bir yüze kavuşulması planlanır.

•    MİDE BYPASS

Mide bypass yönteminde; midenin küçültülmesine ek olarak; ince bağırsağın en az 1 metrelik en üstteki (mideye yakın) kısmının cerrahi yöntemle atlanarak devre dışı bırakılması söz konusudur. Bu sayede mide küçültmenin gıda alınımını kısıtlayıcı etkisine ek olarak, alınan gıdaların emiliminde de azalma sağlanır ve bu; daha da fazla kilo verdirici bir etki yaratır.

•    KULAK

KEPÇE KULAK

Estetik kulak ameliyatı denilince akla en çok görülen ve en sık yapılan kepçe kulak ameliyatı gelmektedir. Kepçe kulak ameliyatı ile kulağın açıları düzeltilir, başa doğru yaklaşması sağlanılır vede gerekiyorse kulak boyutlarında bir miktar küçültmede sağlanabilir. Bu durum özellikle kulak memesi büyüklüğünde söz konusudur.

KULAK MEMESİ

Kulak memesi çeşitli etkenlerle deforme olduğunda veya doğuştan gelen bir anomali durumunda kulak memesi estetiği ile hem tedavi edilir hem de güzelleştirilir.

•    LIP LIFT

Dudak kaldırma – Liplift tekniği dudaktaki parlak kırmızı sınırın görünürlük ve dolgunluğunu artırmak amacıyla yapılan yeniden şekillendirilme işlemdir. Estetik olarak yüz üzerinde daha dolgun ve kırmızı görünen ve ruj ihtiyacını azaltan bu teknikle uzayan dudakları kısaltmak ve dolgun ve parlak bir dudak elde etmek mümkündür.

•    KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj veya mikropigmentasyon uygulaması, mikro steril ve tek kullanımlık iğnelerle, doğal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesidir. Kalıcı makyaj göz üstüne, göz altına, kaş bölgesine ve dudak bölgesine uygulanır.

•    AKNE SKAR TEDAVİSİ

Akne skarı (sivilce izi) tedavisinde güvenle kullanılan farklı tedavi yöntemleri vardır. Akne skarı (sivilce izi) tedavisinde lazerler özellikle fraksiyonel lazerler, kimyasal peelingler, küçük deri cerrahileri ve dolgular kullanılabilir. Önemli olan nokta akne skarı (sivilce izi) nın klasifıye edilmesidir. Akne skarı (sivilce izi) doğru tanımlandıktan sonra tedavi seçeneklerinden uygun olanı seçilir ya da tedaviler doğru sırayla kombine edilir. 

•    SCAR REMOVAL

Kazalara, yanıklara, geçirilmiş cerrahi işlemlere ya da kişinin kendi vücudunda yaptığı travmalara bağlı olarak oluşabilen izlerin tedavisinde her geçen gün gelişen teknolojik uygulamaların hedefi izi en belirsiz hale getirmektir. İzin tedavisi, izin oluş şekli, oluş zamanı, yaralayıcı aletin türü, yaralanma sonrası uygulanan tedavi, kişinin vücudunun yaraya verdiği reaksiyon gibi birçok etkene bağlıdır. İz tedavisindeki protokollerde bu etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Plastik cerrahi sanatının hedefi, izi en az belirsiz hale getirmektir.

•    FACIAL RECONSTRUCTIVE SURGERY

Plastik ve rekonstrüktif cerrahinin hedefi, mevcut bozukluğa göre dokuların yeniden şekillendirilmesi ile bireye en iyi estetik görünümü ve fonksiyonu kazandırmaktır.

•    MONA LISA TOUCH

Karbondioksit lazer ile radyofrekansın birlikte uygulandığı Monalisa Touch ağrısız, anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günü-birlik uygulanan non-invaziv    bir yöntemdir. Monalisa Touch ile vajinal kaslar eski kuvvet ve sıkılığını geri kazanır. Vajinanın iç ve dış çapı azalır. Gevşeklik, kuruluk, kaşıntı, sürtünme ve ilişki esnasında ağrı şikayetleri düzelir. Monalisa vajinoplastisi çok kısa sürede uy-gulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan uygulama sonrası istirahat gerekmez.

•    LIP IMPLANT

Dudak implantı tekrarlanan uygulamalar gerektirmeyen, uygulanan bir tek güvenli işlem ile dudakları genişleten, dolgunlaştıran devrimsel bir yöntemdir. Dudak implantı kullanarak hastalar için daha dolgun dudaklar yaratılır, dudak ve ağızın doğal şekli korunur. 

•    YANAK

YANAK BÜYÜTME

Yanak büyütme yaşla birlikte kaybolan yanaklarınızın dolgunluğunu restore eder veya onlar hiç olmadığı zamaki gibi güçlü bir yanak kemiği görünümü yaratabilir. Operasyon yanağın kemik yapısını yanak bölgesinde etkili bir şekilde büyüterek yüzünüzün orta kısmının zeminini iyileştirir.

YANAK KÜÇÜLTME

Alt kısımdaki yağ artışı nedeniyle, ideal olarak daha belirgin olması gereken elmacık kemiklerini ön planda görülmez. Yanakları inceltmek için uygulanan operasyon, genel anesteziye ihtiyaç duymadan, beğenilmeyen, fazla bulunan geniş yanakları küçülterek yüz ile orantılı hale getirip yuvarlak görünümü azaltmayı ve değiştirmeyi hedefleyen yanak inceltmek yanak estetiği operasyonudur.

•    VEN TEDAVİSİ

Derin ven trombozu en sık bacak toplardamarlarında görülür. Bu damarlar tıkanınca bacaktaki kan kalbe iyi bir şekilde taşınamaz, bacakta birikir ve ayak şişliği yapar. Bacaktaki pıhtılaşma baldır kaslarındaki toplardamarlarda başlar ve yukarı doğru ilerler. Yukarıya yani karına doğru ne kadar ilerlerse, hastalık o kadar şiddetlenir.

•    BOTOKS İLE MİGREN TEDAVİSİ

Yapılan araştırmalar 3 aydan fazla bir süre boyunca, ayda 15 ya da daha fazla gün, migren karakterinde baş ağrısı olarak tanımlanan kronik migren tedavisinde botoks uygulamasının etkili olduğu göstermiştir. Kozmetik amaçla sadece yüz bölgesinde uygulanan botoks, migren tedavisinde bundan farklı olarak alın, şakaklar, ense ve boyun bölgelerinde belirli noktalara derialtına botulinum toksini iğne ile verilerek uygulanır.

•    ALIN DARALTMA

Bayanlarda alın daraltma işlemi alın çizgisi çok geride olup geniş bir alın bölgesine sahip bayanlarda bu durumu düzeltmek için yapılabilecek iki cerrahi yol vardır. Ön saç çizgisinin saç ekimi operasyonu yapılarak daha aşağıya almak bu yollardan en fazla tercih edilendir. Ön saç çizgisinin yeniden belirlenmesi için kullanılan bir diğer cerrahi yöntem ise S.H.A. ‘dır.(surgical hairline advancement) Bu metot mevcut saç çizgisinin hedeflenen bölgeye düzensiz trikoftik yöntemlerle çekilmesine yarar.

•    MİKROBLADİNG

Microblading ileri kaş ve saç rekonstrüksiyon 3D kıl tekniği uygulamalarıyla kaşlara ve saçlara manuel yöntemle yapılan yarı kalıcı, kaş ve saç yoğunlaştırma, efekt ve şekil verme sanatıdır. Seyrekleşen veya kellik yaşanan saç ekimi yapılamayan saçlarda kullanılan bu uygulama özel olarak geliştirilmiş cihaz ile özel hazırlanan boyaların saç problemi yaşanan yerlere minik efektlerle uygulanması şeklinde gerçekleşir.

•    SAÇ DÖKÜLME TEDAVİLERİ

Toplumun büyük çoğunluğunu etkileyen sağlık problemi olan saç dökülmesi ile ilgili tedaviler uygulanmaktadır.

•    MEZOTERAPİ

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların orta deri tabakasına verilmesi işlemidir. Kullanıldığı yerler çok geniş bir alan olmakla beraber ilk akla gelenler spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi hastalıkları, saç dökülmesi ve kozmetik tedavilerdir. Mezoterapinin faydalı olduğu estetik sorunlar ise selülit, bölgesel yağlanmalar, vücut şekillendirme, kilo kaybı, yüz “mezolifting”i, gözaltı torbalanması, deri çatlakları, yara izi tedavileridir.

•    İPLE GERME

İple yüz germe işlemi, bir çeşit gençleştirme işlemidir. İple yüz germe işlemine, v lift, iple yüz asma tedavisi de denilmektedir. İple yüz asma tedavisi, özel olarak üretilen ameliyat ipleri ile uygulanır. Doktor tarafından uygun görülen noktalara germe ve asma görevi görecek olan çeşitli özelliklerdeki ipler kanüller yardımı ile yerleştirilir. Bütün iplerin gerekli noktalara konumlandırılması tamamlandıktan sonra yavaş yavaş bütün ipler sırasıyla deri altına kanüller içinden itilir. Tüm ipler konumlandırılıp yerleştirildikten sonra cilt üzerinde yatıştırıcı kremler uygulanarak İple yüz asma tedavisi tamamlanır.

•    YAŞ LEKELERİ TEDAVİSİ

Yaşlanmaya bağlı ciltte leke meydana gelebilir. Leke tedavisinde tek bir tedavi yöntemi mevcut değildir. Kişinin cilt yapısı ve lekenin derinliğine bağlı olarak bir ya da birden fazla yöntem leke tedavisinde kullanılabilir.

•    SINUS CERRAHİSİ

Üst solunum yolları enfeksiyonları sonucunda en sık gelişen hastalıklardan biri sinüzit. Kronik sinüzit durumlarında sinus cerrahisin başvurulabilir.

•    KAŞ EKİMİ SAKAL EKİMİ

Kaşlar da tıpkı saçlar gibi zamanla dökülerek seyrek bir hal alabilmektedir. Kaş ekimi sayesinde, sorundan tamamen kurtulmak mümkündür. Eksik bölgelere yeni kaşlar eklenir. Yeni kökler oluşturulduğu için tekrar uzama imkanı da vardır. Bu sayede kaşlarınızda tekrar dökülme problemi normal şartlar altında ortaya çıkmaz ve uzun yıllar boyunca aynı sorunu yaşanmaz. 

Sakal ve bıyıklarda, kılsız bölgelerde yeni kıl çıkarmanın bir tedavisi henüz yoktur. Bu nedenle en iyi yöntem nakil işlemidir. Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda, ekim, civardaki sakal sıklığında planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak ekim yapılır.

•    VAMPIRE FACELIFT

Vampire Facelift yöntemi, hyalüronik asit yüz dolgusu ile hastanın kendi besleyici kan plazmasının magellan sistemiyle elde edilip birleştirilmesiyle uygulanan özel bir tekniktir. Uygulama sırasında hastanın kendi kanı kullanıldığı için Vampire Facelift (Vampir Yüz Gerdirme) olarak adlandırılan yöntem, son dönemin en çağdaş ve en az müdahale içeren yaşlanma karşıtı tedavilerden biridir.

•    PTOSİS CERRAHİSİ

Ptosis, sarkan göz kapağı için kullanılan tıbbi terimdir.  Temel ameliyat hedefleri; üst göz kapağının kaldırılarak normal görme alanının korunması ve diğer üst göz kapağı ile simetri sağlanarak görünümün iyileştirilmesidir.

•    INTRAGASTRIC BALLOON

Zayıflatıcı mide balonu sistemi (mide içine balon yerleştirilmesi) obezite (şişmanlık) tedavisinde giderek artan sıklıkla tercih edilen etkili bir zayıflatma yöntemidir. Yöntem herhangi bir cerrahi girişim gerektirmeden sadece endoskop kullanılarak rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu yöntem obezite ve eşlik edebilecek diğer hastalıklar nedeniyle cerrahi girişimin riskli olduğu hastalar için özellikle uygundur.

•    NON SURGICAL FACELIFT

Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir, ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir. Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.

•    CELLULITE TEDAVİSİ

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adı verilen derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir yapıdır. Çeşitli selülit tedavileri olmakla birlikte, bu tedaviler birbiriyle kombine edilerek uygulanabilir. 

•    ÇARPIK BACAK

Çarpık bacak, aslında temel olarak bacaklarda dizüstü bölümle dizaltı bölüm arasında uyumsuzluk olmasıdır. Amaç üst bacağı inceltmek, dizin iç tarafındaki dokuyu azaltmak, dizin alt kısmındaki bölümde eksik olan dokuyu yerine koymaktır. Çarpık bacak tedavisinde farklı yöntemler uygulanabilir.

•    CALF IMPLANT

Bazı bacak şekillendirme estetiği ameliyatlarında daha iyi sonuç elde etmek için hem liposuction hem de implant (calf implant) uygulaması beraber gerçekleştirilmektedir. Bacak şekillendirme estetiği uygulamalarında kullanılan implantlar (calf implant) tıpkı meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler gibi silikondan oluşmaktadır. Organizmaya hiç bir zararı olmadığı gibi yaşam boyu da vücutta kalır.

•    BIRTHMARK REMOVAL

Doğum lekesinin giderilmesi uygulamasıdır.

•    GÖBEK DELİĞİ CERRAHİSİ

Göbek deliği “abdominoplasti” ameliyatı, göbek deliğinin boyutunu, şeklini ve bulunduğu yeri yukarı, aşağı, sağa ya da sola çekmek için yapılan estetik cerrahi operasyonudur. Göbek deliği estetiği bazı durumlarda tek başına yapılabilir, bazı durumlarda ise karın germe ve benzeri estetik cerrahi müdahalelerden sonra oluşan görüntüyü daha estetik hale getirmek için uygulanabilir.

•    KIL DÖNMESİ

Kıl dönmesi, kılların kuyruk sokumu ve nadiren göbekte cilt altına geçip yara, apse ve fistül oluşturmasıdır. Tekrarlayan enfeksiyon atakları veya devamlı akıntı olan vakalarda cerrahi müdahale yapılmaktadır.

•    TETİK PARMAK

Parmak hareketleri sırasında parmakların takılması ve parmaklarda ağrı hissi yaratan duruma tetik parmak hastalığı denir. Hastanın parmağında ani kitlenme görülür ve kitlenen parmağı düzleştirmek oldukça zordur. Tetik parmak el cerrahisinin sık rastlanan sorunlarından biridir. Tedavinin amacı şişliği indirmek ve yakalama hareketini sağlamaktır.

•    HİMENOPLASTİ

Tıpta Latinceden gelen Hymen adı verilen kızlık zarının dikilme işlemine Himenoplasti denir.